Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi (SBBF) 800 mezun verirken, öğrenciler gerçekleştirilen törende kep atarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek ve Prof. Dr. Önder Kutlu, SBBF Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Buluş, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Buluş yaptığı açılış konuşmasında, SBBF’nin kuruluşunda emeği geçen ve hiçbir desteği esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e teşekkür etti.

15 Temmuz hain darbe girişimine değinen Buluş, bu girişimin önemli mesajlarından birinin de gençlerin bu girişim karşısında sergiledikleri tavır olduğunu söyleyerek, “Sizlerle, yetişen yeni nesil ile iftihar ettik. Gençlerimizin koyduğu bu irade bizlere yarınlar için büyük umutlar verdi.” dedi.
Buluş, “Gençlerimizin koyduğu bu irade bizlere yarınlar için büyük umutlar verdi. Bizi biz yapan diğer toplumlardan ayıran aile bağlarımızla birlikte siz ailelerimizin desteği ile beraber çabaladık.” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise, öğrenci velilerine ‘Hoşgeldiniz’ diyerek Hz. Pir’in himmetinde, Türklerin sükûnet bulduğu ilk başkent olan huzurun merkezi Konya’da kendileriyle mezuniyet töreninde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Hayat boyu öğrenmenin, kendini yetiştirmenin ve bu imtihan dünyasında istikamet üzerine olabilmenin önemini vurgulayan Prof. Dr. Şeker, “Hak ile batıl mücadelesi, her bireyde, her toplumda, her kıtada, her daim devam etmektedir. Önemli olan Hz. Mevlana’nın da belirttiği üzere ‘Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.’ düsturuyla hareket edebilmektir” dedi.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş