Genç iletişimcilerden demokrasi dersi..

    Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi (SBBF) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri Siyasal Pazarlama dersi kapsamında partiler kurup politik kampanya yürüttüler.

Üç partinin kıyasıya yarıştığı seçimlerde Halkın İradesi Partisi (HİR Parti) en çok oyu alarak seçimlerden galip çıktı.
47 oy alarak birinci parti olan HİR Parti’yi, 34 oyla YAP takip etti. AGP ise 14 oy ile 3’üncü oldu.

Kazananın da kaybedenin de güler yüzle ayrıldığı seçim etkinliği büyük beğeni kazandı. Öğrenciler de bu etkinlikten büyük bir tecrübe kazandıklarını ifade ederek mutluluklarını dile getirdiler.

NEÜ SBBF Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen seçim etkinliğinde bir araya geldi.

Siyasal Pazarlama dersi kapsamında aylar öncesinden seçim kampanyası hazırlıklarını yürüten 3’üncü sınıf öğrencileri, Uzay ve Havacılık Fakültesi Konferans Salonu’nda yeteneklerini sergilediler.

Etkinliğe Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. M. Murat Yeşil ve diğer öğretim elemanları da katıldı.

Hepsiyle gurur duyuyoruz

Öğrencilerin hocalarıyla birlikte sandık başına gittiği seçim kampanyasında, Yenilik ve Adalet Partisi (YAP), Aydınlık Gelecek Partisi (AGP) ve Halkın İradesi Partisi (HİR Parti) ismiyle 3 grup kıyasıya yarıştı.
Partiler uzun süren bir çalışma süreci geçirdi. Hazırlanan tanıtım ve reklam filmleri, parti müzikleri ve seçim çalışmaları seçmenden tam not aldı. Konuyla ilgili konuşan Yrd. Doç. Dr Enes Bal, “Siyasal Pazarlama dersinde öncelikle öğrencilerimize gerek dünyadan gerekse ülkemizden siyasal kampanyaların nasıl yürütüldüğünü örnekleriyle ortaya koyduk. Ardından bu teorik bilgiler ışığında onlardan kendi gruplarını oluşturup bir siyasi parti kurmalarını istedik.

Yaklaşık üç aylık bir hazırlığın ardından seçim kampanyalarını gerçekleştirdiler. Tamamen kendi becerileriyle kendi siyasal reklam filmlerini, afişlerini ve konuşma metinlerini hazırlayıp seçmenleri iknaya dönük çalışma yürüttüler. Geleceğin siyasetçilerinin bu zamanlarda böyle bir heyecanla kampanyalarını gerçekleştirmeleri bizleri oldukça mutlu etti, umutlu kıldı. Hepsiyle gurur duyuyoruz.” dedi.

Haber: Kamil Acıbadem
Fotoğraflar: Akademedya

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş